Kávový blog

Otevření kavárny Bohemian Coffee House je téměř na spadnutí, ale i přesto stále razíme pravidlo, že dobrou kávu si lze užít téměř kdekoliv. Nejlépe pak pod širým nebem. Proto jsme se dali dohromady s klukama a holkama z Northern Hikes a společně budeme přibližovat svět výběrových káv v prostředí Českého Švýcarska návštěvníkům z krajů blízkých i vzdálených. Už jsme si to vyzkoušeli jedno horké srpnové odpoledne se skupinkou 13 mezinárodních cestovatelských bloggerů. Filtrovaná káva, božské výhledy do Labského kaňonu a domácí koláče a štrůdl ohromili všechny zůčastněné včetně nás.

Zobrazit více
Rok se s rokem sešel a začátkem léta náš region Českého Švýcarska opět přivítal světovou elitu ženského cyklistického pelotonu v rámci etapového závodu Tour de Feminin. 157 registrovaných závodnic z 25 týmů z celého světa si to v pěti etapách rozdali o cenu královny silnic nejsevernějšího výběžku v Česku. Na startu a v cíli kromě emocí, radosti, potu a odřenin voněla i výběrová káva v podání Bohemian Coffee House. V článku se můžete pokochat fotoreportem dokumentujícím tuto jedinečnou událost.
Zobrazit více
Když jsme zakládali Bohemian Coffee House, věděli jsme, že chceme být víc než pouze obchod s výběrovou kávou a příšlušenstvím. A tak jsme do psaní příběhu výběrové kávy v srdci Českého Švýcarska přidali další naši vášeň a založili cyklo klub pro rekreační i profesionální vyznavače silniční a horské cyklistiky. Káva je skvělý stimulant a dvojité espresso před vyjížďkou vás může výborně nakoupnout k výkonu. Konzumace kávy, resp. kofeinu, po tréninku či závodě také pomáhá proudění svalových polysacharidů a urychluje regeneraci.
Zobrazit více
AeroPress je jedním z nejmladších kávových příslušenství na trhu, který se nesmazatelně zapsal do světa přípravy výběrové kávy. Jeho přenosnost a odolnost jej činí praktickým společníkem na cesty a jeho všestranný design umožňuje rozličné kreativní postupy pro přípravu vynikající filtrované kávy. Příprava s tímto zařízením je relativně rychlá a jednoduchá, o čemž se můžete sami přesvědčit i na videu v článku. Jeden hrnek kávy připravíte během 4 až 5 minut.
Zobrazit více
Catering, zejména potom ten kávový, nebývá na konferencích to, na co by účastníci po skončení akce horečně vzpomínali. To jsme se rozhodli změnit a věříme, že se nám to do velké míry i podařilo. V polovině února Bohemian Coffee House dostal příležitost zásobitvýběrovou kávou zbrusu novou a obsahem velmi lákavou konferenci o cestovním ruchu s názvem 360 Travel Trends. Nabídka, která se neodmítá.
Zobrazit více