O nás

Jsme rodinná firma, kterou spojuje chuť a vášeň pro přípravu výběrových káv. Pití kávy vnímáme jako součást aktivního životního stylu a snažíme se podporovat trvale udržitelný rozvoj cestovního ruchu v Českém Švýcarsku, a to zejména v návaznosti na cyklistiku a pěší turistiku.

Principy udržitelného rozvoje nevnímáme pouze jako módní výraz, a to především ve spojení s pěstováním kávy. Udržitelnost pro nás znamená krom ochrany přírody a krajiny i obchodování s férovými dodavateli zelené kávy, u kterých máme jistotu, že producentům (farmářům) kávy dobře platí. To farmářům umožňuje využít těch nejlepších pěstitelských i zpracovatelských postupů, a tím v dlouhodobém horizontu přirozeně zachovat tu nejvyšší možnou kvalitu kávy.

Náš domovský region Českého Švýcarska (angl. Bohemian Switzerland) inspiroval naši značku a zde také směřujeme maximum našich aktivit. V naší vlajkové kavárně v Rumburku si kromě výtečné kávy můžete pochutnat na domácích dortech a koláčích a výběru dalších čerstvých dobrot. Pořádáme kávové setkání a workshopy, cupping, ukázky pražení kávy a mnoho dalšího. Příprava a pití kávy je v neposlední řadě i o budování komunity.